Back to the top

Pasja Bez Imitacji

Program opracowany i realizowany przez :

KRZYSZTOFA TOCZKO (prowadzenie, gitara,wokal)

Światowej klasy gitarzysta.

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Cieszynie.

 

Początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM , z którą współpracuje do dziś, a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył u boku Ryszarda Riedla grając na akordeonie , harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu).

Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie.

Ową wirtuozerię doceniło już blisko 7 milionów widzów śledzących kanał YouTube artysty ( https://www.youtube.com/user/partyzgit ) .

Rekomendacje :

  • „Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ ( JOE SATRIANI )
  • „Człowiek, który ma dwa mózgi“ ( BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY )
  • „Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ ( DON LEMON – redaktor CNN )
  • „Cooperfield gitary“ ( ZBIGNIEW HOŁDYS )

 

MIKOŁAJ TOCZKO (perkusja, instrumenty perkusyjne)

Od dziecka związany ze „światem muzycznym“. Biegle miesza style od metalu, po jazz. Mimo młodego wieku występował m.in. u boku takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Jennifer Batten (Michael Jackson), Jurek Styczyński (Dżem), Krzysztof Wałecki (Oddział Zamknięty), Marek Modrzejewski(Zdrowa Woda) czy Andrzej Nowak (TSA).

Prasa o muzyku:

„…jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem , wszechstronnością i możliwościami” ( WOJTEK MARGULA „Magazyn Gitarzysta” ).

 

Informacje wstępne:

Program „PASJA BEZ IMITACJI” powstał na bazie własnych doświadczeń i przemyśleń . Opiera się na trzech połączonych w całość aspektach:

  • Przyjaźń Krzysztofa Toczko z legendarnym artystą Ryszardem Riedlem – wokalistą grupy Dżem oraz jej wpływ na działalność gitarzysty. Podczas spotkań profilaktycznych Krzysztof dzieli się doświadczeniami, które ukierunkowały jego drogę życiową z wykluczeniem środków odurzających.
  • Wspólne rozwijanie pasji przez ojca i syna. Pielęgnowanie wartości rodzinnych.
  • Międzynarodowy sukces duetu pARTyzant (koncerty w Europie Zachodniej i Wielkiej Brytanii,jak i pierwszy historyczny występ zespołu rockowego w dwukrotnie wypełnionej po brzegi prestiżowej sali koncertowej “Vahdat Hall” w stolicy Iranu).

Krzysztof Toczko w czasie tras koncertowych, przez ostatnie trzy lata życia i twórczości lidera grupy Dżem Ryszarda Riedla, dzielił z Nim pokój w hotelach.

Obserwacja zmagań z nałogiem, rozmowy i przestrogi Ryśka wywarły, na wówczas młodym artyście ogromne wrażenie. Okres ten ukształtował Go nie tylko artystycznie ale również osobowościowo.

Kontakty z młodzieżą, współpraca z wychowawcami, pedagogami wskazują na coraz większe trudności w dotarciu do młodych z treściami profilaktycznymi poprzez wykłady, spotkania mające charakter suchych pogadanek.

Spotkanie pomyślane jest jako inna forma dotarcia do młodzieży: wzbogacone muzyką , przepełnione pozytywną energią i interakcją z publicznością.

Program ten jest uzupełnieniem i wsparciem szkolnych programów wychowawczych i profilaktycznych realizowanych przez kadrę pedagogiczną mający charakter świadectwa osób znanych które doświadczyły czym są uzależnienia.

Program posiada elementy tzw. Profilaktyki uniwersalnej – działania kierujemy do dowolnych grup młodzieży. Zachęcamy do rozwijania pasji w celu osiągnięcia akceptacji społecznej. Przestrzegamy przed zakrzywionym obrazem rzeczywistości jaki powodują używki. Unikalną jest prezentowana scenicznie ojcowsko-synowska relacja Krzysztofa i Mikołaja. Dają oni przykład zgody, wspólnego dzielenia pasji i zacierają bariery, które coraz częściej powstają pomiędzy rodzicami, a dziećmi. Dodatkowo duży wpływ na autentyczność tej relacji ma fakt, iż Mikołaj zaczynając z ojcem działalność artystyczną był rówieśnikiem grupy odbiorczej, co przyczynia się do ułatwienia przekazania wartości projektu młodzieży oraz daje żywy przykład tego, co dzięki tym wartościom można przeżyć, zobaczyć czy osiągnąć. Obrane przez artystów działania i wartości doceniane są nie tylko w Polsce ale i poza granicami. Zaowocowały m.in. historycznym wydarzeniem w postaci dwukrotnego zapełnienia najbardziej prestiżowej sali koncertowej w Irańskim Teheranie – Vahdat Hall. pARTyzant jest pierwszym w historii Iranu zespołem rockowym, który mógł zagościć na tamtejszej scenie.

Cel programu:

  • dać dowód , że to co nas pasjonuje może motorem napędowym w życiu i daje długofalowe poczucie spełnienia
  • wzbudzić chęć samorozwoju, świadomego kreowania własnej rzeczywistości
  • udowodnić,że stosowanie używek nawet jednorazowe ,daje zakrzywiony obraz i prowadzi do destrukcji fizyczno-intelektualnej

Unikalna cecha programu:

Cechą taką jest niewątpliwie to,że z młodzieżą spotyka się uznany artysta , przyjaciel Ryszarda Riedla i całego zespołu Dżem -będących inspiracją dla kilku już pokoleń . To również zwraca uwagę , jak prawdziwe dobre wartości są uniwersalne i łączą pokolenia. Na takich wartościach zbudowana jest więź ojcowsko-synowska pomiędzy Krzysztofem a Mikołajem. Mikołaj, do niedawna rówieśnik grupy docelowej, obecnie koncertuje ramię w ramię z ojcem po całym świecie . Dzieląc scenę i pasje daje dowód ,że relacje pomiędzy dziećmi a rodzicami mogą być po prostu dobre. Jest to ważna deklaracja ,bardzo dobrze odbierana przez młodzież.

Opis programu :

Spotkanie trwa od 1 (standard) do 2 godzin lekcyjnych. Ilość osób uczestniczących w spotkaniu uzależniona jest od warunków technicznych miejsca (czy jest to sala gimnastyczna lub aula – w szkole, czy np. sala kinowa)

Spotkanie ma charakter rozmowy na przemian z występem muzycznym.

Opiera się na nawiązaniu relacji z młodzieżą,zaangażowaniu ich do wspólnej aktywności i zabawy. Pojawiają się wspomnienia i anegdoty związane z osobą Ryśka Riedla oraz innych muzyków uwikłanych w nałogi. Całość wzbogacona jest utworami właśnie tych artystów granymi przez zespół pARTyzant. Poprzez aktywność, wspólne uczestniczenie uczniów,wychowawców i muzyków w zabawie, tworzymy poczucie wspólnoty i jedności.

Koszt oraz informacje dodatkowe:

Joanna Toczko – tel 609 46 76 18; mail [email protected]

© 2018 pARTyzant